fbpx

Tags : јавен превоз

Полицијата синоќа открила четворица струмичани како вршат јавен превоз без

На 01.02.2022 во 20.30 часот на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Струмица извршиле контрола во автобус со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управуван од Н.Б.(37) од с.Велуса, струмичко.При контролата било утврдено дека автобусот вршел јавен превоз на патници без соодветна […]