fbpx

Tags : јавен превоз

Полициски билтен:петмина струмичани вршеле јавен превоз на диво, во сообраќајка

Во периодот од 23:15 часот на 17.11 до 04:00 часот на 18.11.2023 година на магистрален пат Радовиш – Штип и на локален пат за село Тополница, радовишко, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш извршиле контрола на три патнички возило „фиат“, едно патничко возило „мерцедес“ и едно патничко возило „фолксваген“, сите со струмички регистарски […]

Струмичанец вршел јавен превоз без потребни документи

На 11.05.2023 година во 07:00 часот во Богданци полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија извршиле контрола над патничко возило „мерцедес“ со струмички регистерски ознаки, управувано од Н.Ј. (53) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. При контролата било констатирано дека лицето со возилото врши јавен превоз на патници на релација Струмица-Богданци, без да […]

Костадинов:Струмица ќе формира јавно претпријатие за јавен превоз

-Нека е со среќа.Денеска советот донесе голема одлука.Се формира ново јавно претпријатие „Струмица Транспорт“ кое ќе го воведе јавниот превоз во Струмица.Прва општина која ќе има целосно електричен, еколошки јавен превоз, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов.

Полицијата синоќа открила четворица струмичани како вршат јавен превоз без

На 01.02.2022 во 20.30 часот на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Струмица извршиле контрола во автобус со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управуван од Н.Б.(37) од с.Велуса, струмичко.При контролата било утврдено дека автобусот вршел јавен превоз на патници без соодветна […]