fbpx

Tags : кодекс

ВМРО ДПМНЕ обвинува дека Коста Костадинов го крши кодексот на

Интегрален текст од реакцијата на ОК ВМРО ДПМНЕ Струмица Коста Костадинов го крши кодексот на фер изборна кампања. Синоќа активисти на СДММ лепеле изборни плакати на локации на штабови на ВМРО-ДПМНЕ. Јасна е намерата на губитниците да испровоцираат омраза и насилство. Ова е прв пат во модерните изборни процеси во Струмица еден кадидат да ги […]