fbpx

Tags : Ковид-19 Струмица

Струмица повторно со двоцифрен број заболени од Ковид-19

Денес во Струмица се регистрирани 10 новозаболени од коронавирусот. Во Гевгелија има 3, Радовиш-4 и Валандово-1. Оздравени се три лица од Струмица, и по две од Гевгелија и Валандово. Во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 75 -Куманово 14 -Дебар 1 -Штип 5 -Прилеп […]

Четворица новозаразени во Струмица и уште две деца позитивни на

Денес се регистрирани четворица новозаразени од Струмица, но и уште две деца од детската градинка од истата група од која е и првото. Според директорот Васил Бубев, не може да се утврди дали станува збор за поврзаност со првиот случај на Ковид- 19 во групата, бидејќи едното од децата воопшто не се сретнало со првото […]