fbpx

Tags : ководи-19

139 нови случаи на ковид-19, од нив еден во Струмица

Во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 36– Куманово 11– Дебар 2– Штип 11– Прилеп 1– Тетово 14– Струга 8– Велес 4– Битола 2– Кавадарци 5– Гостивар 16– Струмица 1– Крушево 1– Кочани 1– Пробиштип 2– Македонски Брод 1– Виница 6– Свети Николе […]