fbpx

Tags : „мерцедес“

Полициски билтен:Во Гевгелија пронајдена граната, се запалил „мерцедес“

На 27.04.2024 во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во близина на камп „Винојуг“ во Гевгелија била пронајдена експлозивна направа. На 28.04.2024 бил извршен увид на местото и било констатирано дека се работи за артилериска граната калибар 75 мм, која потекнува од Првата светска војна. Граната била безбедно подигната од местото. На 28.04.2024 во 19.00 […]