fbpx

Tags : мотоцикли

Фондацијата „Заев“ донираше 6 мотоцикли за потребите на МВР

Денеска во кругот на МВР беше предадена донација од Фондацијата Заев, од страна на директорот Зоран Заев, а која се состои од 6 мотоцикли за потребите на МВР и македонската полиција, со цел подобри резултати на повеќе организациони единици при Министерството, објави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. -Министерството за внатрешни работи има силен сојузник […]

Во сообраќајка меѓу мотоцикли повредени двајца моторџии

На 21.06.2022 во 16:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на шумски пат над село Висока Маала, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки,управуван од С.И.(24) и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од Б.Б.(29), двајцата од село Висока Маала, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил […]