fbpx

Tags : нападнат

Нападнат малолетник во Василево додека лепел плакати од политичка партија

На 30.10.2021 во 01,20 часот М.Т.(44) од село Василево пријавил дека на 29.10.2021 околу 23,30 часот, додека неговиот син лепел плакати од политичка партија во непосредна близина на домот на културата во село Василево, дошол К.Ц.(18) и почнал да лепи плакати врз плакатите од друга политичка партија, соопшти денес МВР. Потоа К.Ц. почнал да го […]

Полициски билтен: четворица нападнале жител на Василево

Денес во Полициска станица Струмица М.Н. (46) од село Василево, струмичко, пријавил дека на 10.11.2020 година околу 23.30 часот во Струмица бил физички нападнат од четири лица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.