fbpx

Полициски билтен: ученик нападнат од соученици, физички напад во село Баница

 Полициски билтен: ученик нападнат од соученици, физички напад во село Баница

На 18.05.2024 година во 18.55 часот во СВР Струмица, К.В.Н.(36) од Струмица пријавила дека истиот ден во двор на основно училиште во Струмица нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку негови соученици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.05.2024 во 23.00 часот во СВР Струмица, З.Х.(44) од Василево, струмичко, пријавил дека истиот ден во с.Баница, струмичко бил физички нападнат од две лица, кои ги познавал од претходно. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link