fbpx

Tags : несреќа

Почина велосипедистот кој претпладне настрада на „Транзитот“

МВР попладнево инфрмираше дека велосипедистот кој претпладнево се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струмица, а подоцна во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, починал. Несреќата се случи денеска во 09:55 часот кога во СВР Струмица било пријавено дека на ул.„Климент Охридски” во Струмица, патничко возило „фолксваген голф” со струмички регистарски ознаки, […]