fbpx

Tags : Николиќ

Во сообраќајка на патот Николиќ-Нов Дојран потешко повредена сопатничка

Вчера во 11:40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат село Николиќ – Нов Дојран, Б.Н.(56) од Гевгелија, управувајќи патничко возило „фолксваген поло“ со гевгелиски регистарски ознаки, со возилото излетал надвор од патот, соопштија од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.Н. (28) од Гевгелија, констатирани во […]

Голем пожар избувна кај селото Николиќ, во Дојран

-Силен пожар изби во близина на Дојран кон Николиќ. Постои опасност од негово брзо ширење поради ветрот. Упатен е големиот хеликоптер на МВР со ведро под три тона, информираа од Центарот за управување со кризи. Според информациите оттаму пожарот се шири бргу заради силниот ветар, а го гаснат пожарникари од Дојран, Валандово, Гевгелија и ЈП […]

Жител на Свети Николе пронајден починат на паркинг во Николиќ

Вчера во 16:20 часот во Полициското одделение Нов Дојран било пријавено дека на паркинг простор во село Николиќ, Дојранско, бил пронајден починат Т.Н.(51) од Свети Николе, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршиле екипа од Итна медицинска помош Гевгелија, ОВР Гевгелија и инспектори од Државен трудов инспекторат Струмица, при што била констатирана смрт […]