fbpx

Tags : Ораовица

Во Радовиш физички се пресметувале Германец и двајца жители на

На 10.04.2024 во 02:45 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени германски државјанин Р.Г.(35) и Х.К.(34) и М.К.(33) и двајцата од село Ораовица, радовишко, соопштија денеска од СВР Струмица. Околу 02:00 часот на ул. “22-ри Октомври” во Радовиш Р.Г. од една страна и Х.К. и М.К. од друга страна го нарушиле јавниот ред и мир […]

Загина мотоциклист од радовишко Ораовица

На 22.06.2023 во 18:15 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Радовиш – село Ораовица, радовишко, на место викано „Рудина“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Г.В.(30) и мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, управуван од С.Т.(28), двајцата од село Ораовица, информираа од МВР. […]