fbpx

Tags : Pandev

Куп-ждрепка: Академија Пандев против Македонија Ѓорче Петров, Беласица против Силекс

Денеска во просториите на ФФМ се одржи ждрепката за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија. Во осминафиналето ќе има и реприза на натпреварот за трофејот од 2019 година помеѓу Академија Пандев и Македонија Ѓорче Петров, а бранителот на куп трофејот Силекс ќе гостува на Беласица. Струга – БорецАкадемија Пандев – Македонија ЃПШкендија – РеноваВардар – […]

[ВИДЕO] Пандев со гол и асистенција не успеа да ја

Со голот против Атланта, Горан Пандев стигна до 101-от гол во Серија А откако погоди од белата точка против во меч со седум погодоци. Горан Пандев одигра одличен натпревар против Аталанта, но Џенова загуби со 3-4 во 37. коло од Серија А.