fbpx

[ВИДЕO] Пандев со гол и асистенција не успеа да ја спаси Џенова од пораз

 [ВИДЕO] Пандев со гол и асистенција не успеа да ја спаси Џенова од пораз

Со голот против Атланта, Горан Пандев стигна до 101-от гол во Серија А откако погоди од белата точка против во меч со седум погодоци.

Горан Пандев одигра одличен натпревар против Аталанта, но Џенова загуби со 3-4 во 37. коло од Серија А.

Share via
Copy link