fbpx

Tags : пат Струмица-Ново Село

Едно лице повредено на патот Струмица-Ново Село по превртување на

Едно лице е повредено во сообраќајка, откако се превртел автомобил марка „пежо“ утрово околу 08:00 часот на патот Струмица-Ново Село, кај крстосницата за селото Сушица. Портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, информираше дека до несреќата дошло откако автомобилот со струмички регистарски таблички излетал од патот и се превртел на покривот. Во „пежото“ имало возач и […]