fbpx

Tags : петмина повредени

Петмина повредени во директен судир на два автомобили кај крстосницата

Пет лица се повредени во директен судир на два автомобили во сообраќајната несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Според портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска повредените се пренесени во струмичката болница, а увидот на местото на несреќата се уште трае. Заради сообраќајката […]