fbpx

Tags : Подареш

Полициски билтен:физички напад и пресметка во радовишко Подареш

На 13.05.2024 во 14.10 часот во Полициската станица Радовиш, В.П.(64) од село Мачево, беровско, пријавила дека на 12.05.2024 на место викано „Чичеклија“, атар на село Подареш, радовишко, била физички нападната од Н.П. од село Подареш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 13.05.2024 во 22.15 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен М.Б.(48) од село Ораовица, […]

Физичка пресметка во село Подареш, нарушен јавниот ред и мир

На 12.03.2024 во 12.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 12:10 часот во село Подареш, радовишко, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Г.П. и Х.П. од една страна и С.Х. од друга страна, сите од село Подареш, соопштиуја денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полицијата поднесе кривична пријава против жител на Подареш, пронајдени 60

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против С.П.(36) од село Подареш, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 09.05.2022, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле 60 стебла од растението канабис. Фото: архива

Кај жител на Подареш полицијата пронајде 60 стебла канабис

Вчера полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш, постапувајки по наредба на Основен суд Радовиш, извршиле претрес во домот и помошните простории на А.П.(67) од село Подареш, радовишко. Притоа, во дворот пронашле и одзеле 60 стебла од растението канабис, за кои постои сомнение дека ги засадил и одгледувал неговиот син С.П., соопштија денеска од […]