fbpx

Физичка пресметка во село Подареш, нарушен јавниот ред и мир

 Физичка пресметка во село Подареш, нарушен јавниот ред и мир

На 12.03.2024 во 12.30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 12:10 часот во село Подареш, радовишко, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Г.П. и Х.П. од една страна и С.Х. од друга страна, сите од село Подареш, соопштиуја денеска од СВР Струмица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link