fbpx

Tags : прашкаста материја

Полициски билтен:Физичка пресметка во Радовиш, пронајдена прашкаста материја кај светиниколчанец

На 24.12.2023 година во 02.40 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Ѓ.Г. (18), М.А. (20), Л.Е. (20), тројцата од Радовиш и Д.К.(21) и Ј.К. (25), двајцата од село Сулдурци, радовишко. Лицата претходно на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна […]