fbpx

Tags : прегазена

Девојка прегазена во центарот на градот , возачот побегнал

Вечерва околу 19:40 часот во центарот на градот, на крстосница кај ТЦ „Глобал“, на пешачки премин, потешко е повредена В.Б. (21) од село Русиново, беровско откако во неа удрил автомобил. Според информации од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, возачот со возилото го напуштил местото на несреќата, а девојката со тешки повреди е пренесена на […]