fbpx

Tags : преврте

Комбе-автобус се преврте на патот Струмица-Валандово, повеќе лица полесно повредени

Утрово околу 06:20 часот на патот Струмица-Валандово, во близина на мотелот „Македонска куќа“, се превртело комбе-автобус при што повеќе патници се полесно повредени. Според информациите од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во Полициската станица Струмица било пријавено дека на патот Струмица-Валандово, Ф.А.(42) од Струмица, управувајќи комбе-автобус со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и се […]

Се преврте комбајн на патот Струмица-Берово, возачот потешко повреден

На 16.07.2023 во 16:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Струмица – Берово, на местоto „Коцева чешма“, Ј.Ц.(20) од село Владимирово, беровско, управувајќи комбајн без регистарски ознаки, изгубил контрола над комбајнот и се превртел надвор од коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил […]