fbpx

Tags : пронајден

Валандовчанец пронајден починат во својот дом

Полицијата соопшти дека вчера во 18:30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во домот во Валандово бил пронајден починат Б.Е.(56) од Валандово. Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Пронајден возачот на автомобилот кој излета кај Дојран и загина

МВР соопшти дека на 18.01.2024 во Гевгелија, полициски службеници од Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија и Полициската станица за гранични проверки и граничен надзор Богородица при Регионалниот центар за гранични работи Југ го лишиле од слобода Г.Ш.(39) од Кавадарци, со привремен престој во Гевгелија. По преземени мерки и активности било дојдено до […]

Исчезнатиот струмичанец Панде Митев е пронајден здрав и жив

Лицето Панде Митев, за кого беше објавено дека е исчезнато во саботата, денес е пронајдено во близина на селото Водоча од локалното население. Пред малку неговата ќерќа, Цона Каламерникова, објави дека татко и е пронајден здрав и жив. -Мојот татко го пронајдовме здрав и жив, преживеал два дена сам во планината над Водоча. Ви благодарам […]

Пронајден и казнет возачот кој возеше во пешачка зона во

Денеска полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Струмица, постапувајќи по пријава за претходно објавени снимки на социјалните мрежи, според кои патничко возило се движи на места определени за пешаци по улица “Благој Ј.Мучето” и на плоштадот “Гоце Делчев”, по преземени мерки и активности ги пронашле возачот и возилото.  Притоа било констатирано […]