fbpx

Tags : пронајден

Исчезнатиот струмичанец Панде Митев е пронајден здрав и жив

Лицето Панде Митев, за кого беше објавено дека е исчезнато во саботата, денес е пронајдено во близина на селото Водоча од локалното население. Пред малку неговата ќерќа, Цона Каламерникова, објави дека татко и е пронајден здрав и жив. -Мојот татко го пронајдовме здрав и жив, преживеал два дена сам во планината над Водоча. Ви благодарам […]

Пронајден и казнет возачот кој возеше во пешачка зона во

Денеска полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Струмица, постапувајќи по пријава за претходно објавени снимки на социјалните мрежи, според кои патничко возило се движи на места определени за пешаци по улица “Благој Ј.Мучето” и на плоштадот “Гоце Делчев”, по преземени мерки и активности ги пронашле возачот и возилото.  Притоа било констатирано […]