fbpx

Tags : Радово

Меѓу Радово и Иловица пронајдено тело на починато машко лице

Вчера во Полициската станица Струмица било пријавено дека на место „Блато-стари чаири“, атар помеѓу селата Радово и Иловица, струмичко, било пронајдено тело на починато машко лице, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршила екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица, а по наредба на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица телото на […]

Исчезнат е старец од село Радово

На 04.02.2024 година во Полициската станица Струмица, Ѓ.К.(54) од село Радово пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко С.К.(78), соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Градоначалниците на Босилово, Ново Село и Василево ги испратија коњаниците

-Со божји благослов, со знамето на Македонија и на општина Босилово, со гордост и со исполнета душа ја испративме коњаницата која тргна кон славното Крушево по повод празникот Илинден.Овие млади луѓе од Радово покажаа како се сака татковината и треба да бидат пример за сите граѓани, објави градоначалникот на Босилово, Ристо Манчев. Коњаницата ја испратија […]