fbpx

Tags : Ристов

Ристов: Создаваме нова иднина во Радовиш

Ацо Ристов, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Радовиш денеска изјави дека општината со оваа власт со години назадува и потребно е нејзино градење од почеток, да се изградат капитални објекти кои ќе ја подобрат функционалноста и кои ќе помогнат за создавање нова иднина за сите граѓани. – Од оваа локација каде што сега […]

Ристов: Создаваме нова иднина – Радовиш ќе добие нов рекреативен,

Интегрален текст од прес конференцијата на кандидатот за градоначалник на Радовиш од ВМРО ДПМНЕ, Александар Ристов Од ова место го најавуваме нашиот нов проект за изградба на рекреативно, спортски, културен и забавен парк. Проблем со кој што со години радовишани ги мачи, затоа што нема каде да си ги остварат своите потреби од спорт, рекреација, […]

Александар Таневски останува „кормилар“ на Академија Пандев

Тренерот на Академија Пандев, Александар Таневски останува на тренерската позиција на струмичкиот прволигаш. Двете страни со задовоството ја продолжија соработката, а Таневски потполно се вклопува во стратегијата на клубот особено кон давање шанса и подигање на квалитетот на младите играчи во сениорскиот тим. Таневски за помошни тренери ги назначи Ѓорѓе Стојчев, Ристо Ристов и Александар […]