fbpx

Александар Таневски останува „кормилар“ на Академија Пандев

 Александар Таневски останува „кормилар“ на Академија Пандев

Тренерот на Академија Пандев, Александар Таневски останува на тренерската позиција на струмичкиот прволигаш.

Двете страни со задовоството ја продолжија соработката, а Таневски потполно се вклопува во стратегијата на клубот особено кон давање шанса и подигање на квалитетот на младите играчи во сениорскиот тим.

Таневски за помошни тренери ги назначи Ѓорѓе Стојчев, Ристо Ристов и Александар Стојанов, тренер на голманите ќе биде Томи Пандев, додека кондиционен тренер е Перо Костовски. Почетокот на припремите за новата сезона се закажени за 1ви јули.

Share via
Copy link