fbpx

Tags : СДСМ

Даскаловски: Континуирано придонесуваме за развојот на спортот во Струмица

Интегрален текст од обраќањето на прес конференцијата на Марјан Даскаловски, носител на советничката листа на СДСМ Добар ден и еден голем, спортски поздрав почитувани Струмичани! Сите вие кои ме познавате, знаете дека отсекогаш сум бил активен во спортот. Младсум во душа и енергичен и знам дека таа кондиција мора да се одржува. Во ист таковманир […]

Костадинов најави изградба на нов ученички дом во СОУ „Димитар

Интегрален текст од прес конференцијата на Костадин Костадинов, кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ Општина Струмица континуирано ги поддржува и стимулира можностите за поголем развој на своите ученици. Во оваа насока, во рамки на кампањата „Учи паметно, работи стручно“ која ја реализира Владата на Република Северна Македонија, во поголем дел од струките кои ги […]

Заев: Со Најдоброто во Радовиш до гасификација, нови градинки, канализациони

Огромни капитални проекти во целиот Исток на државата се реализирани, Радовиш е поврзан со главниот град комплетно, порача вечерва на караванот „Најдоброто за мојата општина“ во Радовиш, претседателот на СДСМ Зоран Заев. Радовиш беше задолжена општина, сега повеќе не е, рече Заев, додавајќи дека заедно со градоначалникот Коле Чаракчиев во Радовиш ќе биде направена гасификацијата. […]

Чаракчиев: Радовиш добива затворен пазар и мултифункционален Дом за култура

На вечерашната граѓанска трибина Најдоброто за нашата општина, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и коалицијата, Коле Чаракчиев, најави гасификација на Радовиш како еден од планираните капитални проекти во неговата програма. “Од ова место, и јас и носителката на листата за советници Аница Бораниева Атанасова, пред премиерот Зоран Заев, ви ветуваме, дека нема да […]

Костадинов од Куклиш:Целосна реконструкција на Домот на културата

Интегрален текст од прес конференцијата на Костадин Костадинов, кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ Почитувани сограѓани од Куклиш, Почитувани Струмичани!Денес сме тука, во центарот на Куклиш, на локација пред Домот на културата. А тоа не е случајно!Културата и развојот на едно општество одат едно со друго. Се надополнуваат и се надоврзуваат.Куклиш е едно од […]

Костадинов на средба со занаетчиите и малостопанствениците

“Занаетот е злато…” стара наша изрека која и денес сѐ уште пркоси на напредокот на технологијата. Но сепак, занаетите овозможуваат надополнување и надоврзување кон технологиите. Затоа, без занаетите не се може!, истакна кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Костадин Костадинов при денешната средба со занаетчиите и малостопанственциите. -Како што е редот, понеделникот го започнав […]

Костадинов го претстави проект за урбан мост меѓу стара и

Кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Костадин Костадинов денеска на прес конференција информираше за реализицијата на проектот урбан мост меѓу стара и модерна Струмица. -По сите завршени подготвителни активности и потребни процедури од страна на Општина Струмица, кои опфаќаат подготвување целосна и комплетна техника документација, како и обезбедување на финансиски средства во висина од […]

Заев од Струмица: На 17 октомври овде ќе се случи

-Немам дилема, Костадин Костадинов ќе биде новиот градоначалник на Струмица, а на чело со Марјан Даскаловски ќе го предводиме и новиот Совет во Општина Струмица, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев на Караванот „Најдоброто за мојата општина“. „Костадин, веќе ни е близок и до нас, го запознавме и како в.д. градоначалник и како портпарол на […]

Караванот „Најдоброто“ во Струмица: По убедливата победа на 17 октомври,

На промоцијата на кандидатот на СДСМ и на Коалицијата за градоначалник на Општина Струмица Костадин Костадинов и советничката листа, пред присутните граѓаните се обратија градоначалникот на Струмица Коста Јаневски и носителот на листата за советници Марјан Даскаловски. -Имав можност да бидам дел од тимот на една од најуспешните општини, гледав како Струмица продолжува да расте […]

Костадинов: Се обврзувам, верно да и служам на Струмица, заедно

Кандидатот на СДСМ и Коалицијата за градоначалник на Струмица Коста Костадинов, на промоцијата во Струмица ја претстави својата визија за Струмица, која се состои од општина препознатлива по силни економски параметри, пример за планирање и реализација на европски проекти, општина во која социјалната инклузија е нормално секојдневие, општина во која младите ќе гледаат потенцијал и […]