fbpx

Tags : се оддалечила

Малолетна радовишанка се одалечила од домот

На 14.05.2023 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.В.(42) од Радовиш пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка М.В.(15), информираа денеска од СВР Струмица Од полицијата велета дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.