fbpx

Tags : Серија А

Пандев: Десет гола во Серија А и опстанок на Џенова

Победата во директниот дуел против Лече, на Џенова на Горан Пандев му овозможи да зависи сама од себе во последните четири кола на Серикја А. Македонскиот репрезентативец игра во голема форма ина прагот е да го израмни или подобри својот рекорд по бројот на постигнати голови во една сезона во Серија А.  „Ништо не е готово, има […]