fbpx

Tags : шест лица

Кривични пријави за шест лица за сторени повеќе кривични дела

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Ѓ.И.(55) од Валандово, И.Д.(50) од село Собри, валандовско, К.М.(51) од село Удово, валандовско, тројцата вработени во Шумска полиција Валандово, против Ј.И.(55) од село Брајковци, валандовско и Д.Д.(38) од Валандово, двајцата вработени во Јавно претпријатие „Национални шуми“, подружница „Саланџак“ Валандово и Т.Џ.(57) […]

Шест лица повредени во сообраќајна несреќа во Струмица во која

СВР Струмица денеска соопшти дека синоќа во 03:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Р. (25) од Струмица, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Ш. (29) од село Гечерлија, струмичко и […]