fbpx

Tags : скопјани

Полициски билтен:пронајдена марихуана кај двајца скопјани и еден струмичанец

На 16.03.2024 година во 17.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Р.А.(30) и Р.А.(22) и двајцата од Скопје, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници, кои извршувале службени задачи. При преглед на Р.А.(22) била пронајдена и марихуана. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за […]

Кај Прдејци откриени двајца скопјани кои нелегално пренесувале мигранти

Синоќа во во 01:00  часот, во близина на клучката кај село Прдејци, на место викано „Борови“, полициски службеници запреле патничко возило „сеат  кордоба“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(25) од Скопје, а совозач бил А.И.(33) од Скопје. При преглед во возилото биле пронајдени шест лица мигранти и тоа С.М.(16), M.A.(16), A.Х.(16), Р.М.(15), Х.И.(14), сите […]