fbpx

Tags : сопатник

Сопатник потешко повреден откако „цитроен“ излетал од патот

Синоќа во 15 минути по полноќ во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица, патничко возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Н.(56) од Струмица, излетало надвор од патот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Ж.А., констатирани во Медицински центар Струмица.  Увид на местото […]

Тешко повреден сопатник по излетување на автомобил од патот

Вчера во во 17:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат од село Ново село кон село Мокриево, струмичко, Ѓ.К.(23) од село Добрејци, струмичко, управувајки патничко возило „бмв“ со швајцарски национални ознаки, изгубил контрола и со возилото излетал надвор од патот, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се […]

Во сообраќајка во Струмица почина 17 годишник, сопатник на мотоцикл

Синоќа во 23:50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“ со струмички регистарски ознаки, управуван од 17 годишник од село Градашорци, струмичко и патничко возило „бмв“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Д.(25) од село Босилово, струмичко. Од здобиените повреди, на местото на […]

Загина сопатник на трактор, возачот тешко повреден

Вчера во 11:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на земјен шумски пат во атар на село Козбунар, радовишко, Л.К.(73) од село Штурово, радовишко, управувајќи трактор „имт“ со приколка, со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, информираа денеска од МВР. Од здобиените повреди, сопатникот Ј.А.(73) од Радовиш починал на местото, […]