fbpx

Сопатник потешко повреден откако „цитроен“ излетал од патот

 Сопатник потешко повреден откако „цитроен“ излетал од патот

Синоќа во 15 минути по полноќ во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица, патничко возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Н.(56) од Струмица, излетало надвор од патот, соопштија денеска од СВР Струмица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Ж.А., констатирани во Медицински центар Струмица. 

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Share via
Copy link