fbpx

Tags : старец

Исчезнат е старец од село Радово

На 04.02.2024 година во Полициската станица Струмица, Ѓ.К.(54) од село Радово пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко С.К.(78), соопштија денеска од СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Старец прегазен од „голф“ во Ново Коњарево

На 01.11.2022 во 17:00 часот  во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Граничен премин Ново Село, во село Ново Коњарево, патничко возило „фолксваген голф“ со бугарска национална ознака, управувано од О.П.(67) од Република Бугарија, удрило во пешакот А.С.(72) од село Ново Коњарево. Во несреќата пешакот починал на местото, а смрт констатирала екипа од […]

Старец од Мокриево починал по палење на стрниште

На 05.07.2022 околу 15:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атарот на село Мокриево, струмичко, на местото „Ниш Поле“, бил пронајден починат Ј.М.(70) од село Мокриево со изгореници по телото. По преземени мерки било утврдено дека тој претходно излегол да го запали стрништето, а откако не се вратил дома неговата сопруга го пронашла […]

Старец починал во пожар во Конче

Вчера во 16:44 часот во СВР Струмица било пријавено дека во село Конче, радовишко, настанал пожар во куќата на  П.В.(52),  при што починал неговиот татко В.В.(78). Пожарот бил изгаснат од жители на селото, а увид на местото извршиле Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, инспектор по пожари и екипа на ОВР Радовиш. Телото на […]

Прегазен старец во Нов Дојран од камион кој се движел

Вчера во 13:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во Нов Дојран, товарно моторно возило „форд“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.(60) од Нов Дојран, движејќи се наназад, удрило во П.П.(88) од Гевгелија, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што […]