fbpx

Прегазен старец во Нов Дојран од камион кој се движел во рикверц

 Прегазен старец во Нов Дојран од камион кој се движел во рикверц

Вчера во 13:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во Нов Дојран, товарно моторно возило „форд“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.(60) од Нов Дојран, движејќи се наназад, удрило во П.П.(88) од Гевгелија, соопштија денеска од МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во ЈЗУ Гевгелија каде починал.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Share via
Copy link