fbpx

Tags : прегазен

Прегазен пешак во Нов Дојран

МВР соопшти дека вчера во 21:10 часот било пријавено дека во Нов Дојран, на улица„Маршал Тито“, патничко возило „шевролет“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(26) од Гевгелија, удрило во пешакот Д.Ѓ.(48) од Нов Дојран. На местото на несреќата починал пешакот, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Извршен бил увид од Јавен обвинител […]

Старец прегазен од „голф“ во Ново Коњарево

На 01.11.2022 во 17:00 часот  во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Граничен премин Ново Село, во село Ново Коњарево, патничко возило „фолксваген голф“ со бугарска национална ознака, управувано од О.П.(67) од Република Бугарија, удрило во пешакот А.С.(72) од село Ново Коњарево. Во несреќата пешакот починал на местото, а смрт констатирала екипа од […]

Прегазен старец во Нов Дојран од камион кој се движел

Вчера во 13:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во Нов Дојран, товарно моторно возило „форд“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.(60) од Нов Дојран, движејќи се наназад, удрило во П.П.(88) од Гевгелија, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што […]

Тракторист прегазен од сопствениот трактор откако не го закочил

На 02.11.2021 во 15.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Илија Ајдински“ во Ново Село, струмичко, С.П.(69) од Ново Село застанал со трактор „имт 539“ на тротоар и се симнал од него, но не го закочил, по што тракторот почнал да се движи и го удрил, соопшти МВР. Во несреќата со тешки […]