fbpx

Tags : таксист

Малолетници со закана со остар предмет одзеле пари од таксист

Вчера во 01:15 часот во СВР Струмица, А.В.(50) од Струмица пријавил дека двајца малолетници, кои ги превезувал со неговото такси возило, со закана со остар предмет му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Извор: МВР-билтен