fbpx

Малолетници со закана со остар предмет одзеле пари од таксист

 Малолетници со закана со остар предмет одзеле пари од таксист

Вчера во 01:15 часот во СВР Струмица, А.В.(50) од Струмица пријавил дека двајца малолетници, кои ги превезувал со неговото такси возило, со закана со остар предмет му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: МВР-билтен

Share via
Copy link