fbpx

Tags : верници

Верниците се поклонуваат пред моштите на Свети Василиј Велики

Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи празнична вечерна служба во чест и спомен на Свети Василиј Велики во храмот на Светите Кирил и Методиј во Струмица. Верниот народ се поклони пред светите мошти на Светителот кои ќе бидат изнесени во храмот и во текот на денешниот ден. Владиката на сите присутни им подели лепчиња со […]