fbpx

Tags : видео

(ВИДЕО) Филипче одговори што ќе му е политика

Д-р Венко Филипче во кратко видео објавено на неговата Фејсбук страница вели дека секогаш ќе биде со пациентите во операционата сала, но смета дека ќе може да помогне на многу повеќе пациенти и на многу негови колеги доктори како пратеник.  Филипче преку видеото, на стартот на кампањата за Парламентарните избор 2024, одговара зошто се враќа […]

Видео:Мечка нападна жител на село Пласница – човекот берел шумски

Директорот наЦУК, Стојанче Ангелов објави разговори со човекот кој бил нападнат од мечка и од ловецот кој го спасил. Разговор со Раим Рамчески, еден од ловците кои први помогнале на лицето нападнато од мечка.

Видео Костадинов:Почна изградбата на Младинскиот центар во Струмица

-Наместо службено возило за мене, младите ќе добијат нов мултифункционален простор за нивните потреби!Така работиме во Струмица.Ветено – сторено.Струмица ќе има Младински центар. Модерен и направен по современи стандарди, како што им доликува на младите во Струмица и на нивната прогресивна и европска визија, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -Ќе биде сместен во сутеренот […]

Видео:Свечена литија со иконата на Пресвета Богородица Брзополсушница в петок

Струмичката православна епархија организира свечена литија на иконата на Пресвета Богородица Брзопослушница.По тој повод на 29.4.2022 година (петок) после вечерната служба во манастирот „Свети 15 Тивериополски свештеномаченици“, светата икона ќе биде пренесена во црквата „Свети Димитриј и Свети Григориј Палама“ во Струмица. Наредниот ден, 30.4.2022 година (сабота) по Светата божествена литургија во црквата „Свети Димитриј и […]

Видео Манчев: Создаваме нова иднина за Босилово – Ќе изградиме

Интегрален текст и видео од прес конференција Почитувани, Заедно, во наредните четири години, можеме да ја направиме општина Босилово, чиста, модерна, уредена и развиена европска општина. Имаме програма, која што e реална и остварлива и која нуди решенија за најголем дел од проблемите кои што ги мачат граѓаните на општина Босилово. Приоритет во нашата работа во наредните четири […]

„Видливост“ почнува со снимање на видео приказните „Ана и дружината“

По интензивни подготовки Здружението за едукација и развој на деца „Видливост“ Струмица, почнува со снимањето на видео приказните “Ана и дружината” . Преку изработка на видео материјал во кој протагонистката Ана заедно со нејзината дружина, во форма на едукативна видео серија, ќе им помогнеме на децата полесно да го поминат овој конфузен, за нив, период […]