fbpx

Tags : Заев

Заев: Уверен сум дека ќе формираме стабилна влада со четиригодишен

Лидерот на СДСМ Зоран заев е уверен дека ќе успее да формира стабилна и успешна влада со мандат од четири години. – Ова го темелиме на основ на бројките. Бројките се доволно големи за да бидат гаранција за стабилна влада. Вториот аргумент е моето лично верување во успехот на работењето на оваа влада во услови […]

Заев: Во август ќе ја составиме новата влада, Мицкоски е

„Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот“, вели во интервјуто за „А1он“, лидерот на СДСМ Зоран Заев. За него, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се „аутсајдери“ и според него, тие […]

Заев на средба со граѓани: Рудник во Иловица нема и

При вчерашната посета на Струмичкиот регион, претседателот Зоран Заев беше на средба со жителите на населеното место Иловица. Со граѓаните, претседателот зборуваше за спроведените мерки и политики, решенијата од новата Програма, а главен фокус беше ставен на темата со рудникот за бакар и злато Иловица – Штука. Пред присутните претседателот Заев нагласи дека тој и […]

Заев: Време е за нови успеси, по победата на 15

Соопштение за јавност Почитувани граѓани, почитувани новинари, Чест ми е што денеска, од мојата, од нашата македонска Струмица ја почнуваме кампањата на коалицијата „Можеме,“ предводена од СДСМ. Поради заштитата на јавното здравје, ќе водиме една поинаква кампања и ќе ги повикаме сите граѓани да ги слушнат нашите решенија и да излезат на овие избори кои се особено […]