fbpx

Tags : засилувања

Агрон Руфати и Марио Врдољак се првите засилувања за Академија

Aгрон Руфати и Марио Врдољак се првите засилувања во зимскиот преоден рок за Академија Пандев. Агрон Руфати има 23 години и е поранешен младински репрезентативец на Македонија и игра на позицијата централен дефанзивец. Доаѓа како слободен играч, а последен клуб за кој настапувал е Академија Клинчени (Романија). Во својата кариера има настапувано и за екипите […]

КОСТА МАНЕВ, МАРКО ЈОВАНОВСКИ И НИКОЛЧЕ ШАРКОСКИ ПРВИ ЗАСИЛУВАЊА ЗА

Први засилувања на Академија Пандев се централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски. -Три играчи кои ќе го донесат потребното искуство на младиот тим, напишаа од клубот на официјалната фејсбук страница. Инаку, до почетокот на подготвките екипата ќе се докомплетира со уште неколку засилувања. Од тимот досега замина Марио Маслаќ, […]