fbpx

Tags : затвореник

Полициски билтен:приведен побегнат затвореник, гевгеличанка пријавила дека од јули лани

На 14.03.2024 во 23.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го привеле Г.П.(41) од Струмица, кој на 09.03.2024 во Полициската станица Струмица бил пријавен дека побегнал од Казнено – поправната установа Затвор Струмица. Лицето било предадено во затворот. На 14.03.2024 во 09.30 часот во Полициската станица Гевгелија, С.З.С.(44) од Гевгелија пријавила дека од јули 2023 година од домот се […]

Затвореник од Идризово и негова пријателка од Скопје измамиле угостители

На 28.03.2022 од страна на полициски службеници на СВР Струмица расчистени се неколку кривични дела „измама“ извршени на подрачјето на СВР Струмица, при што е утврдено дека сторител е Б.А. од Скопје, кој во моментов е на издржување затворска казна затвор во затворот во Идризово, соопштија денеска од МВР. Имено, истиот ден, управител на угостителски […]

Побегнат затвореник од затворот во Струмица пронајден во Кочани

Синоќа околу 01:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го пронашле и привеле Џ.Џ.(20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица, соопштија денес од МВР. При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струмица и по целосно документирање на […]

Кривична за двајца полицајци кои тепале затвореник во струмичкиот затвор

Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поднесе кривична пријава против П.П.(31) од сeло Василево и А.М.(25) од Струмица, двајцата полициски службеници, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво по член 143 од Кривичниот законик, соопштија попладнево […]