fbpx

(ВИДЕО) Одиме на Европско: Промовирана навивачката химна за македонската фудбалска репрезентација

 (ВИДЕО) Одиме на Европско: Промовирана навивачката химна за македонската фудбалска репрезентација

Република Северна Македонија за првпат во историјата обезбеди учество на Европското фудбалско првенство. А тој успех и радост секако заслужуваат и соодветна песна.

Денеска официјално е промовиран спотот за навивачката химна посветена на македонската фудбалска репрезентација.

„Одиме на Европско“ е насловот на песната, а видео записот погледнете го во продолжение.

Share via
Copy link