fbpx

Во последните 24 часа се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19

 Во последните 24 часа се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19.

 • Скопје 93
 • Куманово 7
 • Штип 3
 • Прилеп 4
 • Тетово 12
 • Струга 3
 • Битола 1
 • Охрид 9
 • Гостивар 3
 • Кочани 1
 • Кичево 8
 • Ресен 5
 • Неготино 1

Починати се 9 лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 30 оздравени пациенти.

 • Скопје 21
 • Штип 3
 • Прилеп 2
 • Тетово 3
 • Битола 1

Досега во земјата се направени вкупно 57.895 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Share via
Copy link