fbpx

Во Струмица еден оздравен, без починати и нови случаи од Ковид-19

 Во Струмица еден оздравен, без починати и нови случаи од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.007 тестирања, а регистрирани се 43 нови случаи на КОВИД-1 од:

• Скопје – 24• Куманово – 5• Битола и Охрид – по 3• Прилеп, Тетово и Кичево – по 2• Гевгелија и Виница – по 1.

Пријавени се вкупно 6 починати лица:

2 лица од Скопје (67г и 86г) и по едно лице од Битола (79г), Куманово (81г), Тетово (73г) и Велес (66г).

Регистрирани се 48 оздравени пациент од:

• Скопје – 17• Прилеп – 6• Битола – 5• Охрид – 4• Штип, Струга и Ресен – по 3• Куманово,Тетово, Виница, Гостивар, Струмица-1, Кочани и Пробиштип – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 802.272 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.345, бројката на оздравени пациенти е 148.846, на починати е 5.429, а бројот на активни случаи изнесува 1.070

Share via
Copy link