fbpx

Во Струмица и денес нема регистрирано нови случаи на Ковид-19

 Во Струмица и денес нема регистрирано нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.749 тестирани, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 3 • Скопје – 2.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти од:

• Велес – 2• Скопје, Прилеп, Тетово и Пехчево- по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 911.154 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.802, бројката на оздравени пациенти е 150.132, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 183

Share via
Copy link