fbpx

Богданчанец потешко повреден откако удрил во четири паркирани автомобили

 Богданчанец потешко повреден откако удрил во четири паркирани автомобили

Вчера во 11:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, Б.П.(78) од Богданци, управуајќи патничко возило „даеву“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во четири паркирани возила – „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки и „пежо“ со гевгелиски регистарски ознаки, соопштија од МВР.

Во несреќата, возачот Б.П. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Јавна здравствена установа Гевгелија.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија.

Share via
Copy link