fbpx

Tags : удрил

Полициски автомобил удрил во пешак во Струмица

Вчера во 15:55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „шевролет спарк“, сопственост на МВР, удрило во пешакот М.В.(53) од Струмица. Во незгодата со телесни повреди се здобил М.В., констатирани во болницата во Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Богданчанец потешко повреден откако удрил во четири паркирани автомобили

Вчера во 11:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, Б.П.(78) од Богданци, управуајќи патничко возило „даеву“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во четири паркирани возила – „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки […]