fbpx

Четворица оздравени од Ковид-19 во Струмица, нема нови и починати

 Четворица оздравени од Ковид-19 во Струмица, нема нови и починати

Во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје, Прилеп, Тетово и Кочани – по 1.

Пријавено е едно починато лице од Скопје (80г).

Регистрирани се 68 оздравени пациенти од:

• Скопје – 32• Куманово и Кичево – по 6• Тетово, Охрид и Струмица – по 4• Струга и Делчево – по 3• Кочани и Неготино – по 2• Прилеп и Македонска Каменица – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 851.408 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.616, бројката на оздравени пациенти е 149.790, на починати е 5.475, а бројот на активни случаи изнесува 351

Share via
Copy link