fbpx

Денес и утре пеколни горештини

 Денес и утре пеколни горештини

Денес и утре максималната температура во Струмичкиот регион ќе достигне пеколни 38, односно 39 степени.

Според прогнозата на сајтот foreca.com, топлото време ќе продолжи и во наредните денови, кога се очекува минимално намалување на температурите.

Повеќе на следниот линк:https://www.foreca.com/100785380/Strumica-North%20Macedonia/10-day-forecast

Share via
Copy link