fbpx

Денеска во Струмица еден оздравен, без нови и починати од Ковид -19

 Денеска во Струмица еден оздравен, без нови и починати од Ковид -19

Во последните 24 часа се направени 1.973 тестирања, а регистрирани се 9 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 4• Тетово – 4 • Кичево – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 53 оздравени пациенти од:

• Скопје – 17• Тетово и Охрид – по 9• Кичево – 8• Битола, Прилеп и Кавадарци – по 2 • Куманово, Гостивар, Струмица-1 и Дебар – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 932.513 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.931, бројката на оздравени пациенти е 150.223, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 221

Share via
Copy link